Mesafeli Satış Sözleşmesi

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un (“Kanun”) 3 üncü maddesi ve diğer mevzuatın ilgili hükümleri uyarınca, SAKARYA AKUAPARK HAVUZ ISL.SAN VE TIC LTD STI (“Sakarya Aquapark”) ile ilgili tanıtıcı bilgilerin tümü, sitemizin “Hakkımızda” başlıklı bölümünde ve ayrıca Ön Bilgilendirme Metninde güncel şekilde yer almaktadır. Sakarya Aquapark olarak hedefimiz; katılmayı düşündüğünüz etkinliğin biletini en kısa sürede, en kolay şekilde satın almanızı sağlamaktır. Aşağıdaki Satış Politikamızı ve Satış Sözleşmemizi, sizi memnun kılacak ve suadamarin.com’daki satın alım süreci konusunda sizi bilgilendirecek şekilde tasarladık. Belirtiriz ki, internet sitesinden yapılan satışlar, mesafeli satış düzenlemelerine bağlı olup, Taraflar arasındaki sözleşme şartları mesafeli satış sözleşmesindeki kurallar dahilinde belirlenmektedir. Şirketimiz, sözleşmenin kurulmasından önce, satış sözleşmesi hükümlerini ve de ön bilgilendirme metnini mevzuat hükümleri doğrultusunda sizler ile paylaştığından, siparişinizi onaylamadan ve bilet satın almadan önce Satış Sözleşmesini okumanızı tavsiye ederiz. Satış Politikası ve Sözleşmemiz, Kullanım Koşullarımızın da bir bölümünü oluşturur. Siparişinizi onaylayarak ve/veya web sitemizden bilet alım işlemlerini gerçekleştirerek, Ön Bilgilendirme Metnini, Kullanım Koşullarını, Satış Politikası ve Sözleşme hükümlerini ve Gizlilik Beyanını okuduğunuzu, anladığınızı ve içeriklerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı belirtir, satış politikası ve/veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin ya da şikayetinizin-çekincenizin olması durumunda, herhangi bir bilet alım işlemi gerçekleştirmeden ve siparişinizi onaylamadan önce, Yardım sayfasını ziyaret etmenizi ve/veya bizimle sitemizde belirtilen iletişim numaralarından iletişime geçmenizi öneririz. Sitemizden bilet satın alarak ve siparişinizi onaylayarak, tarafınıza önceden iletilen işbu Sözleşme hükümlerine bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılacağınızı önemle vurgularız. Dolayısı ile sitemizden bilet satın aldığınızda, etkinlik biletleri ile ilgili tüm sürece, prosedürlere ve işlemlere aşağıda yer alan Sözleşme hükümlerinin aynen uygulanacağını önemle belirtiriz.

Bilet satın alma işlemi ayrıca aşağıdaki hükümlere tabidir: (i) etkinlik için uygulanacağı açıklanan ve duyurulan özel hüküm ve koşullara, (ii) Etkinlik organizatörünün (organizatörlerinin) belirlediği ve açıkladığı ve/veya etkinliğin açıklanan diğer tüm hüküm ve koşullarına; ve (iii) etkinlik organizatörü tarafından açıklanmış ise etkinlik mekan hüküm ve koşullarına (giriş koşulları dahil). Dolayısı ile, bilet satın alma işlemini yapmak suretiyle, etkinlik için belirlenen ve duyurulan tüm hüküm ve koşullara ve Sözleşme hükümlerine aynen riayet edeceğinizi kabul etmiş olmaktasınız. Şayet, etkinliğin belirlenen ve açıklanan hüküm ve koşullarından herhangi birini kabul etmiyorsanız veya bu koşullardan herhangi birine riayet edemiyorsanız ve/veya edemeyeceksiniz, bilet satın alma işlemini yapmamalısınız. Aksi durumda, bilet satın almış olsanız dahi etkinlik mekanına ve/veya etkinliğe alınmamanızdan ya da etkinlik mekanından çıkarılmanızdan dolayı Şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacağını, bilet bedeli de dahil olmak üzere Şirketimizin herhangi bir ödeme yükümü oluşmayacağını önemle belirtiriz. Ayrıca, Ön Bilgilendirme Metni ile de önceden bilgilendirildiğiniz gibi, siparişinizi onaylayarak; bileti satın almadan önce; a) firmamız ile ilgili gerekli tüm bilgileri ve iletişim adreslerini b) satın aldığınız bilete ve hizmete ilişkin tüm özellikleri ve ayrıca tüm vergiler dahil toplam bilet/hizmet fiyatını ve varsa tüm ek masrafları c) Ödeme, teslimat, ifaya ilişkin bilgileri ve şikayetlere ilişkin sözleşmede düzenlenen çözüm yöntemlerini d) uyuşmazlık konusunda başvurularınızı Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair sözleşmesel bilgileri e) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden cayma hakkınızın olmadığını ve neticeten sözleşmede düzenlenen tüm hükümleri bildiğinizi yazılı olarak kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Siparişlerinizi onaylamadan ve bileti satın almadan önce, mevzuat kapsamında gerekli ön bilgilendirme yükümünün yerine getirilerek sizlerin bilgilendirildiğini, sizlerden onayınız kapsamında, yazılı şekilde ön bilgilendirme onayı alındığını ve ön bilgilendirme onayının işbu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu da ayrıca ve önemle vurgularız. İlaveten, işbu sözleşme ve ön onayınız ile “bilet satın alma siparişinizin onaylanması durumunda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz” konusunda açık ve anlaşılır şekilde bilgilendirildiğinizi de önemle bilmenizi isteriz.

Bilet Alımı ile İlgili Şart ve Koşullar/ Sözleşme Hükümleri:

1. Tüm bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “cayma hakkının istisnaları” başlığını taşıyan 15 inci maddesinin (g) bendi uyarınca belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler, cayma hakkının istisnaları arasına giren sözleşmelerden olduğundan, satın aldığınız etkinlik biletlerine dair cayma hakkınız bulunmamaktadır.

2. Biletler ve/veya bilet satın alma hüküm ve koşulları, Sözleşme hükümlerine ek olarak, tesisin yetkili amiri tarafından belirlenen ve duyurulan kuralları uyarınca da düzenlenir. Bu Kurallar ve Düzenlemelerden herhangi birinin ihlali veya hasara, rahatsızlığa veya yaralanmaya/mevzuat hükümlerinin ihlaline neden olabilecek kabul edilemez herhangi bir davranış (kamu güvenliği nedenleri veya Covid 19’un yayılmasıyla mücadele için alınan önlemlere uyulmaması dahil) mekana veya Etkinlik organizatörüne sizi mekandan çıkarma yetkisi verir ve para iadesi alma hakkınız olmaz. Bu durumda Şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacağını, bilet bedeli de dahil olmak üzere Şirketimizin herhangi bir ödeme yükümü oluşmayacağını önemle belirtiriz.   Mekanda, kamu güvenliğini sağlamak amacıyla zaman zaman güvenlik araması yapılabilir. Ayrıca, bazı organizatörler, ilgili mevzuat hükümlerinin tatbiki amacıyla, güvenlik gerekçesi ile ya da başkaca nedenlere istinaden, muhtelif kişisel bilgileri bulunmayan müşterilere bilet satışı yapılmasını reddetme hakkına sahiptir. Zira, etkinlik mekanına girecek kişilerin kimlik bilgilerinin etkinlik organizatöründe bulunması, başta güvenliğin sağlanması amacıyla bazı etkinlik organizatörleri için gerekli bir bilgi mahiyetinde olabilmektedir. Bu gibi durumlar, ilgili etkinlik bileti satışından önce bilgilendirilir. Dolayısı ile bu gibi durumlarda kişisel bilgilerinizin etkinlik organizatörü ile paylaşılmasını istemez iseniz, etkinlik organizatörünün size bilet satışı yapılmasını reddetme hakkı bulunduğundan, siparişi tamamlamadan ve bileti satın almadan önce, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Beyanını” ve kişisel verilerle ilgili açıklamaları dikkatlice okumanız gerekmektedir. Bu gibi özel durumlarda, Kişisel bilgilerinizi etkinlik organizatörü ile paylaşmak istemeyişiniz nedeni ile, size bilet satışı yapılamayacak olması durumunda, bu durumdan Sakarya Aquapark sorumlu olmayacaktır.

3. Tesise giriş ve çıkışlar, yetkili amirin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlı olarak yapılır. Genel olarak bilet kontrolünden sonra dışarı çıkarsanız yeniden etkinlik mekanına giriş yapamazsınız.

4. Fotoğraf makinesi, cep telefonu veya kayıt ekipmanlarının kullanımı yetkili personelin belirlediği kural ve düzenlemelere bağlıdır. Bu nedenle fotoğraf makinesi veya diğer kayıt ekipmanlarının, lazer kalemi ve cep telefonlarının tesise sokulması yasaklanabilir.

5. Yetkili personel, engellilere kılavuzluk eden köpekler haricinde, hayvanların etkinlik sahasına sokulmasını yasaklayabilir.

6. Müşterilerin dışarıdan yiyecek ve içecek getirip tesise sokması yasaktır.

7. Sakarya Aquapark ve yetkili personeller, müşterilerin şahsi eşyalarıyla ilgili hiçbir sorumluluğu üstlenmez. Bu yüzden tesisteki tüm eşyalarınızdan bizatihi sorumlu olduğunuzu lütfen unutmayınız.

8. Bilet satın alma işlemiyle ilgili bilgi almak isterseniz, işleminizi tamamlarken size verdiğimiz sipariş numarası ile Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

9. Web sitemiz Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır. Metinler arasında herhangi bir farklılık ve/veya çelişki olması halinde Türkçe metin esas alınır.

10. Sözleşme kapsamındaki ticari elektronik iletiler, önceden onaylarınız alınmak kaydıyla sizlere gönderilebilir. Sözleşme kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesini istemez iseniz, “elektronik ileti gönderilmesi” bölümündeki onay işaretini kaldırmanız gerektiğini hatırlatırız. Ayrıca, dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı reddedebilme hakkına da sahipsiniz. Buna karşın, kendinizle iletişime geçilmesi amacıyla iletişim bilgilerini vermeniz hâlinde, temin edilen hizmetlere ilişkin değişikliklere ve/veya kullanıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmayacağını da belirtiriz. Ayrıca, hizmetin sağlanması sırasında, bu tür haberleşmenin yapılacağına dair sizlerin bilgilendirilerek ve size reddetme imkânı sağlanarak iletişim bilgilerinizin edinilmiş olması hâlinde, önceden izniniz alınmaksızın aynı veya benzer hizmetlerle ilgili pazarlama, tanıtım ve/veya değişiklik hizmetleri için haberleşme yapılabilmesi de hukuken mümkündür. Bununla birlikte, bu tür haberleşme yapılmasını reddetme ve bu kapsamda verdiğiniz izinleri geri alma hakkınız saklıdır ve bu talebinizin tarafımıza her türlü yolla iletilmesi yeterlidir.

11. İşbu sözleşme metni, sözleşmenin kurulmasından sonra, Sakarya Aquapark dataları tarafından saklanmakta olup, bu sözleşmeye, revize tarihleri itibariyle sitemizin sayfa sonlarında ki menü bölümünden kolayca erişebilirsiniz. Dilerseniz, sözleşmenin çıktısını almak suretiyle, fiziki kopyasına da kolayca erişebilirsiniz. Dolayısı ile sözleşme hükümlerinin ve genel işlem şartlarının sizler tarafından kolayca sağlanmasına ve saklanmasına imkan sağlandığını bilmenizi isteriz. Sözleşmeye erişiminiz, sitemize erişimin sağlanması ile doğru orantılı olacak şekilde devam edecektir.

12. Sitemizin kullanımına ve işbu sözleşmeye dair gizlilik kuralları, sayfa sonlarında ki menü bölümünde “Gizlilik Politikası” kısmında detaylı şekilde belirtilmiştir. Bu kapsamda, Gizlilik Politikası hükümlerini dikkatlice okumanızı, incelemenizi ve farklı talepleriniz var ise tarafımıza bildirmeniz gerekeceğini bilgilerinize sunarız. Gizlilik Beyanı, işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Sözleşme ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. Dolayısı ile işbu Sözleşmeyi ve/veya siparişi onaylayarak, Gizlilik Politikası hükümlerini de kabul etmiş sayılacağınızı önemle belirtiriz.

13. Siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödeyeceğiniz toplam bedel de dâhil olmak üzere, sözleşmenin tüm şartları sizler tarafından açıkça görülmektedir. Ayrıca, satın aldığınız hizmete dair tüm detaylar da siparişi onaylamadan önce tarafınıza bildirilmiş olmaktadır. Dolayısı ile bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşme hükümlerini aynen kabul etmiş sayılacağınızı ve Sözleşme hükümleri ile bağlı olacağınızı yineler, siparişi onaylamadan önce tüm sözleşme hükümlerini dikkatlice incelemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatırız.

14. Sakarya Aquapark, sizlerle ilgili elde edilen kişisel verilerin saklanmasından ve güvenliğinden sorumludur. Ayrıca, kişisel verilerinizin sizlerin onayı olmaksızın, üçüncü kişilere iletilemeyeceği ve sizlere bildirilen amaçlar dışında başka amaçlarla kullanılamayacağını da belirtiriz. Ayrıca, kişisel verilerinizin muhafazasına ve kullanımına dair detaylı bilgilerin tümüne, Sitemizin, sayfa sonlarında ki menü bölümünde yer alan “Gizlilik Politikası” ve “Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme” bölümünden ulaşabileceğinizi belirtir, Gizlilik Politikası’nın işbu Sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu yineleriz.

15. Bu şart ve koşulların tamamı Türk Hukukuna tabidir. Sakarya Aquapark; biletinizi satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketicileri önceden bilgilendirmiş ve ön bilgilendirme yükümünü yerine getirmiş olup, bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri ve satın aldığınız hizmet hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı ve bu maddenin yazılı delil vasfında ispat vasıtası olduğunu da belirtiriz. İşbu Sözleşmeden ve/veya hizmet ya da bilet satın alma işlemlerinden dolayı herhangi bir ihtilafın doğması durumunda, uyuşmazlığı öncelikle sulhen gidermeye çalışmak temel hedefimizdir. Buna karşın, sulh ile çözülemeyen durumlarda, sitemizden bilet satın alan siz tüketicilerin, olası sorunlarını ilgili mevzuatta yayımlanan parasal sınırlar çerçevesinde Tüketici Hakem Heyetlerine ve/veya Tüketici Mahkemelerine götürebileceğini bilmenizi isteriz.

2023 sezonu kapanmıştır. Gelecek yıl görüşmek dileğiyle.

💬 Canlı Destek
Scan the code